ʺОставка од Владата веднаш“, побара лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски  по веста дека полицијата не може да го најде екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков, за да му го врачи решението со кое му е определен куќен притвор.

Мицкоски на Фејсбук порача дека ʺмафијата има своја држава“.

ʺОдамна реков, мафијата има своја држава. Нема дно кое не го пробија. Оставка на Владата веднаш“ – напиша Мицкоски на ФБ.

Сите што сакаат да ја потпомогнат дејноста на новинарскиот сајт ТАТКОВИНА како и отпочнувањето на заедничко онлајн предавање меѓу РС Македонија и Бугарија со тројца докажани новинари од двете држави може да го направат на платформата ХЕЛПКАРМА со кликнување овде
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO