Фото: Роjтерс

Велика Британија може да го ограничи увозот на европска минерална вода и неколку прехранбени продукти како одговор на одбивањето на Брисел да ја спопре својата блокада на британските школки, пренесе Ројтерс.

Информацијата е на ʺТајмс“.

Весникот се базира на високопоставени владини извори.

Сите што сакаат да ја потпомогнат дејноста на новинарскиот сајт ТАТКОВИНА како и отпочнувањето на заедничко онлајн предавање меѓу РС Македонија и Бугарија со тројца докажани новинари од двете држави може да го направат на платформата ХЕЛПКАРМА со кликнување овде
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO