Фото: Роjтерс

Првенство на Националната кошаркарска асоцијација на Северна Америка (НБА), резултати:

Милвоки-Торонто 96: 110

Лос Анџелес Лејкерс-Бруклин 98: 109

Сакраменто-Мајами 110: 118.

Водачи во одделните дивизии

Источна конференција:

Атлантик дивизија: Филаделфија – 19 победи, 10 порази, Бруклин – 19/12

Централна дивизија: Милвоки – 16/13, Индијана – 15

Југоисточна дивизија: Шарлот – 15/13, Атланта – 12/16.

Западна конференција

Северозападна дивизија: Јута – 24/5, Портланд – 18/10

Пацифик дивизија: ЛА Лејкерс – 22/8, ЛА Клиперс – 21/9

Југозападна дивизија: Сан Антонио – 16/11, Мемфис – 12/12.

 

Сите што сакаат да ја потпомогнат дејноста на новинарскиот сајт ТАТКОВИНА како и отпочнувањето на заедничко онлајн предавање меѓу РС Македонија и Бугарија со тројца докажани новинари од двете држави може да го направат на платформата ХЕЛПКАРМА со кликнување овде
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO