Фото: Роjтерс

Раководителот на американската корпорација ʺАмазон“ Џеф Безос си ја врати титулата најбогат човек на светот, отстранувајќи го од таа позиција шефот на ʺТесла“ и „Спејс екс“ Илон Маск, соопштува Блумберг.

Во согласност со проценката на агенцијата вкупната вредност на активите на Безос се 191 милијарда долари. Богатството на Маск падна за 4,5 милијарди долари на 190 милијарди долари како резултат на падот на курсот на акциите на Тесла.

На трето место е основачот на ʺМајкрософтʺ Бил Гејтс со богатство од 137 милијарди долари.

Сите што сакаат да ја потпомогнат дејноста на новинарскиот сајт ТАТКОВИНА како и отпочнувањето на заедничко онлајн предавање меѓу РС Македонија и Бугарија со тројца докажани новинари од двете држави може да го направат на платформата ХЕЛПКАРМА со кликнување овде
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO