Бони е новото име на македонската музичка сцена, која со музика се занимава веќе неколку години, со што оваа година реши да ја изработи и објави првата песна “За Крај”.

Авторот на песната и мелодијата е самата таа, инструменталот се погрижи Владо Чорев-Владо’Yo. Миксот и Мастерингот се на Трендафиловиќ Христијан-Флегма, а видео записот е дело на продукцијата SteadyFlow.

 

Сите што сакаат да ја потпомогнат дејноста на новинарскиот сајт ТАТКОВИНА како и отпочнувањето на заедничко онлајн предавање меѓу РС Македонија и Бугарија со тројца докажани новинари од двете држави може да го направат на платформата ХЕЛПКАРМА со кликнување овде
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO