Фото: Роjтерс

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган, војвотката од Сасекс, денес објавија дека очекуваат второ дете, пренесе БТА, цитирајќи ја ДПА.

Можеме да потврдиме дека Арчи ќе стане батко, соопшти портпаролот на парот за Асошиејтед Прес.

Арчи ќе наполни две години во мај, потсетува ДПА.

За бабата на Хари, кралицата Елизабета Втора, бебето ќе биде нејзиниот петти правнук

Сите што сакаат да ја потпомогнат дејноста на новинарскиот сајт ТАТКОВИНА како и отпочнувањето на заедничко онлајн предавање меѓу РС Македонија и Бугарија со тројца докажани новинари од двете држави може да го направат на платформата ХЕЛПКАРМА со кликнување овде
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO