Фото: Роjтерс

Резултати од натпреварите во регуларниот дел од сезоната на Националната кошаркарска асоцијација (НБА) на САД и Канада:

Индијана – Торонто 102: 107

Лос Анџелес Клиперс – Оклахома Сити 108: 100

Бостон – Кливленд 141: 103

Орландо – Шарлот 104: 107

Сан Антонио – Вашингтон 121: 101

Милвоки – Атланта 129: 115

Портланд – Њујорк Никс 116: 113

Сакраменто – Мемфис – одложено.

Водачи во одделните дивизии:

Источна конференција

Атлантик дивизија: Филаделфија – 12 победи и 5 порази, Бостон 9/6, Бруклин 10/8

Централна дивизија: Милвоки – 9/6, Индијана 9/7, Кливленд 8/8

Југоисточна дивизија: Атланта – 8/7, Шарлот 7/9, Орландо 7/10.

Западна конференција

Северозападна дивизија: Јута -12/4, Портланд 9/6, Денвер 9/7

Пацифик дивизија: ЛА Клиперс 13/4, Лос Анџелес Лејкерс 13/4, Феникс 8/7

Југозападна дивизија: Мемфис – 7/6, Сан Антонио 9/8, Далас 8/8.

 

Сите што сакаат да ја потпомогнат дејноста на новинарскиот сајт ТАТКОВИНА како и отпочнувањето на заедничко онлајн предавање меѓу РС Македонија и Бугарија со тројца докажани новинари од двете држави може да го направат на платформата ХЕЛПКАРМА со кликнување овде
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO