Фото: Роjтерс

Позитивен тест за коронавирус дал најстариот син на американскиот претседател – Доналд Трамп помладиот.

Според портпаролот на семејството, синот на Трамп нема никакви симптоми, но тој ги следи сите препораки на медицинските лица и е под карантин. Тој е уште еден член на семејството заразено со коронавирус.

Претходно, претседателот, неговата сопруга Меланија и нивниот син Барон се заразија, но се опоравија од коронавирусот.

Сите што сакаат да ја потпомогнат дејноста на новинарскиот сајт ТАТКОВИНА како и отпочнувањето на заедничко онлајн предавање меѓу РС Македонија и Бугарија со тројца докажани новинари од двете држави може да го направат на платформата ХЕЛПКАРМА со кликнување овде
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO