Историскиот погодок на мечот помеѓу Македонија и Грузија на македонскиот капитен Горан Пандев е во конкуренција за најубав во бaраж натпреварите.

Акција на триото од Серија А, Елмас, Несторовски и Пандев, не остана незабележано од медиа тимот на УЕФА.

Голот на Пандев се најде во конкуренција за најдобар во бараж мечевите. Покрај погодокот на нашиот капитен, УЕФА ги номинира и головите на Соболсаи, Кристи и Дуриш.

Номинираните голови можете да ги погледнете ОВДЕ.

Сите што сакаат да ја потпомогнат дејноста на новинарскиот сајт ТАТКОВИНА како и отпочнувањето на заедничко онлајн предавање меѓу РС Македонија и Бугарија со тројца докажани новинари од двете држави може да го направат на платформата ХЕЛПКАРМА со кликнување овде
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO