Фото: Роjтерс

Додека сè уште се чекаат резултатите од американските избори и прогласувањето на новиот претседател на САД, кралицата на поп музиката, Мадона, му порача на сегашниот претседател Доналд Трамп дека неговото место е во затвор.

Таа објави фотографии во серијата приказни на Инстаграм, за кои обожавателите, како и американските медиуми, веруваат дека имаат јасна порака – затвори го Трамп.

На една од фотографиите е прикажана оградена затворска кула со натпис „Трамп кула“. Вториот го покажува Трамп како ја напушта собата, а над неа е напишано со големи букви „Шоуто заврши, време е да се збогуваме“.

Покрај тоа, таа објави уште две фотографии со кои се исмејува со сегашниот претседател. Едно објаснување е дека сметањето на секој поединечен глас е начин на спроведување на изборите и дека тоа не е „кражба на глас“ како што претходно изјави Трамп.

Во друго соопштение, таа повторно го поддржа демократскиот претставник Џо Бајден, изјавувајќи дека „гласот на народот нема да биде замолчен“.

Мадона, како и голем број холивудски sвезди, го поддржа Џо Бајден на сегашните избори во САД.

Сите што сакаат да ја потпомогнат дејноста на новинарскиот сајт ТАТКОВИНА како и отпочнувањето на заедничко онлајн предавање меѓу РС Македонија и Бугарија со тројца докажани новинари од двете држави може да го направат на платформата ХЕЛПКАРМА со кликнување овде
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO