Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека неговата земја е подготвена да работи со секој претседател на САД, без оглед кој ќе победи на изборите следната недела. „Ги анализираме сите случувања околу претстојните избори за претседател на САД на 3 ноември. Ние ќе прифатиме каква било одлука донесена од американскиот народ и ќе соработуваме со која било администрација“, рече Путин кој одби да зборува подробно за изборите.

„Што и да кажам, нашите американски партнери може го злоупотребат како д, рече тоj.

Сите што сакаат да ја потпомогнат дејноста на новинарскиот сајт ТАТКОВИНА како и отпочнувањето на заедничко онлајн предавање меѓу РС Македонија и Бугарија со тројца докажани новинари од двете држави може да го направат на платформата ХЕЛПКАРМА со кликнување овде
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO