Европскиот комесар за проширување Оливер Вархеји изјави дека веќе не е во самоизолација затоа што вчера добил негативен резултат од последниот тест за коронавирусот: „Веќе не сум во самоизолација и продолжувам со своите активности, целосно почитувајќи ги упатствата за здравјето“, напиша тој на Твитер.

Вархеји во неделата објави дека оди во самоизолација додека чекал резултат од тестот, откако член на неговиот тим имал позитивен тест.

Сите што сакаат да ја потпомогнат дејноста на новинарскиот сајт ТАТКОВИНА како и отпочнувањето на заедничко онлајн предавање меѓу РС Македонија и Бугарија со тројца докажани новинари од двете држави може да го направат на платформата ХЕЛПКАРМА со кликнување овде
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO