Вчера Македонската филхармонија одржа концерт во чест на јубилејот ʺ1000 години Бигорски Манастирʺ .

Целиот концерт може да го проследите на видеото.

 


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO