Од МВР по шпекулациите во јавноста дека поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска избегала од земјата излегоа со соопштение дека преземаат стандарни полициски оперативни мерки и активности.

ʺСѐ уште немаме добиено никаква наредба за спроведување на Г. Ј. Кога ќе добиеме наредба од судот, ќе постапиме. За сите други информации е надлежен судот“, стои во реакцијата на МВР.

Јанкулоска во изјава за „А1 он“ изјавила дека е дома и дека не се точни информациите дека избегала.

ʺГлупости се тоа. Дома сум. Кој сака нека повели на кафе. Да ви испратам локација, селфи, не знам што да ви кажам“, рекла Јанкулоска.

Завчера Врховниот суд ја одби жалбата на пресудата за „Тенк“ и ѝ ја потврди четиригодишната затворска казна на поранешната министерка за внатрешни работи.

Сите што сакаат да ја потпомогнат дејноста на новинарскиот сајт ТАТКОВИНА како и отпочнувањето на заедничко онлајн предавање меѓу РС Македонија и Бугарија со тројца докажани новинари од двете држави може да го направат на платформата ХЕЛПКАРМА со кликнување овде
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO