Две лица беа убиени, а 14 ранети при пукање за време на забава во двор на куќа во градот Рочестер во американската држава Њујорк. Полицијата се одзвала на предупредување за пукање и имало хаотични сцени на местото на настанот, при што околу 100 лица панично бегале, соопшти локалниот полициски оддел. Убиени се 18-годишен маж и 22-годишна жена. Ранетите 14 лица се пренесени во болница. Никој не е уапсен за пукањето, а полицијата сè уште не утврдила дали напаѓачот е еден.

Сите што сакаат да ја потпомогнат дејноста на новинарскиот сајт ТАТКОВИНА како и отпочнувањето на заедничко онлајн предавање меѓу РС Македонија и Бугарија со тројца докажани новинари од двете држави може да го направат на платформата ХЕЛПКАРМА со кликнување овде
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO