Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтер, во 6 часот утрово беше регистриран во Грција.

Според Геодинамичкиот институт на Националната опсерваторија, епицентарот бил во морскиот дел во Коринтскиот залив, 50 километри северозападно од Атина.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO