Фото: Роjтерс

56-годишниот актер Бред Пит е горд со сопствената марка вина произведени во Франција.

Актерот ги поседува замокот и неговите соседни лозови насади Миравал со неговата поранешна сопруга Анџелина од 2012 година. Според актерот, последното дело на француските лозја од неговата палата – розов шампањ со име Флер де Миравал – е „спектакуларен“ пијалок со кој веќе може да се гордее.

Шампањот Флер де Миравал дебитираше во јануари, а неговото официјално претставување во САД е на 15 октомври по цена од 390 долари за шише.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO