Откако вчера Димитар Апасиев, од Левица на својот Фејсбук профил објави статус преку кој упати навреда кон министерката за одбрана, Радмила Шекеринска ,стигна и првите рекации.

По пратеникот и портпарол на СДСМ, Коста Костадинов кој го нарече Апасиев фашист, следеше рекација и од градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов.

Тој на својот Фејсбук напиаша: Македонскиот Шешељ има коса и брада …

Македонскиот Шешељ има коса и брада …

Публикувахте от Петре Шилегов в Неделя, 9 август 2020 г.

ДОНИРАЈ

Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO