Фото: Роjтерс

Најмалку 18 полицајци се повредени за време на вчерашната демонстрација во Берлин против ограничувачките марки поради коронавирусот, соопшти денес берлинската полиција, цитирана од ТАСС.

Три од жртвите се лекуваат во болница, се вели во соопштението во Твитер.

Демонстрацијата ја чуваа 1.100 службеници на органите за спроведување на мирот. Според ДПА, на настанот се собрале 20 илјади луѓе. Тој беше прекинат откако полицијата насилно ги отстрани организаторите од говорницата.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO