Фото: Роjтерс

Русија размислува за идејата за возобновување на меѓународните летови кон сите земји од 11-ти август, соопшти денес агенцијата ТАСС, повикувајќи се на два извора од воздухопловната индустрија.

ʺСега се размислува за возобновување на летовите до сите земји по 11 август“, изјавија изворите за руската агенција, но истакнаа дека допрва треба да се донесе конечното решение.

Руските го власти забранија меѓународниот воздушен сообраќај на 27-ми март за да го ограничат ширењето на коронавирусот во земјата.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO