Екипата на Волфсбург сака да ја засили одбраната во следната сезона, а еден од играчите кои се прати е македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски.

28-годишниот десен бек моментално е дел од португалски Спортинг Лисабон и има валиден договор со екипата. Волфсбург поради тоа ќе мора да плати отштета, а се пишува дека клубот е подготвен да плати четири милиони евра за Македонецот.

Токму за таа сума, Ристовски пристигна од Ријека во Лисабон. Десниот бек досега нема играно во Бундеслигата, а претходно настапуваше на „чизмата“ каде ги носеше дресовите на Парма, Кротоне, Фросиноне, Бари и Латина. Кариерата тој ја почна во редовите на Вардар, каде играше од 2008 до 2010 година.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO