Интер се наметна со 3: 0 на гостувањето против Џенова во натпревар од 36-тото коло од италијанскиот шампионат. Нероазурите излегоа на второто место на табелата со актив од 76 бода, четири зад лидерот и шампион Јувентус.

Ромелу Лукаку го отвори резултатот во 34-та минута по еден удар со глава од далечина.

На седум минути пред крајот на регуларното време Интер го дуплираше водството преку Алексис Санчез, кој погоди од близу по центрирањето на Виктор Моузес.

Во продолжението на натпреварот Лукаку го одорми крајниот резултат по брз соло пробив.

Џенова е на 17-то место на табелата со 36 бода.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO