Политичкиот аналитичар Николај Василев во ʺСлободна Зона” на ТВ Европа, ги коментира односите меѓу Република Бугарија и Република Северна Македонија низ призмата на историскиот спор како и за перспективите имајќи ги во предвид најавените промени во владата на Бојко Борисов.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO