Додека Вмро-Дпмне влева надеж кај гласачите и активистите дека ќе прави влада со весела математика, само ги подлажува да не се свртат кон Белата Зграда.

Вмро-Дпмне ..ВЛАДА НЕМА ДА ПРАВАТ

СДСМ пак секогаш како јаки со математики и стратегии , хахахаха, мислат дека Изборите Парламентарни и можат да се залепат со Локални.

Еве една порака од мене- ИЗБОРИ ПАРЛАМЕНТАРНИ МОЖЕТЕ ДА СОНУВАТЕ ВО СЛЕДНИТЕ 2 ГОДИНИ..После полека будење па ќе видиме…

ДИК падна.Оливер Деркоски и не е лош човек. За него немам лошо мислење освен дека го насадиле или сам себеси од наивност си се насадил. У име Партије.

Другар, одма се исчисти дотарај оти ако те плеснат У име Партије , мене ми е смачено само прилепчани да го јадат стапот за лудостите на Лидерите на Вмро-Дпмне.

Да сум на твое место не би спијал, дури и кривични би поднел и би раскажал се како треба.

На позицијата која си не очекувај милост ни од овде ни од други места. Има да те спакуваат како куфер на 6 години. За Каузата де..

Албин Курти даде изјава во исто време кога Али Ахмети прави голем собир на партиите од албанскиот блок. Толкав конгломерат може да испорачува услови во одредени рамки.

После станува пеперминт за регионален циркус каде или ќе добие поддршка или се е можно.

Добро е само едно,што Али не е глуп. Лошо е што Албин Курти за Али и нема некакво добро мислење па нити Ердоган.

Власта и мандатот оди во СДСМ.Со досегашниот нивни капацитет само едно е познато-

Људи воле да се снимају ем да лупаат по телефони, трансперентно.

Овој мандат на СДСМ нема да е лесен. Скоро ќе разберат дека ќе е пекол.

Преговорите ќе траат нај малку 20 дена + 2-3 недели. Ќе се тегават работите до последно.

До последната секунда.

Вкупно одлични добиени избори на СДСМ ,се е во нивни раце, освен тоа што не е.

Добро Утро!


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO