Фото: Роjтерс

Легендарната Тина Тарнер го погази својот збор и покрај тоа што, откако го загуби својот син пред две години и се пензионираше, сега го замрзна тој статус, сè за да направи ремикс на својот голем хит „What’s Love Got To Do With It“, во соработка со еден млад диџеј.

Имено, Тина се врати на музичката сцена наговорена од норвешкиот продуцент и диџеј Кајго, кој направи ремикс на нејзиниот хит, кој првпат беше објавен уште во 1984 година.

28-годишниот Кајго ја објави веста на својот профил на Инстаграм, заедно со фотографија на која позира со легендарната пејачка.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO