Во светот во последните 24 часа се регистрирани над 230 000 ново заразени со коронавирусот, што е нов дневен рекорд, објави Светската здравствена организација.

Соединетите држави повторно се земја со најмногу случаи, повеќе од 66 000 новозаразени. Поради доцнењето на резултатите и известувањето за бројот на заразени, ова се само приближни бројки, а се смета дека бројот на заразени е многу поголем.

Рекордот последен пат беше достигнат во петокот, со повеќе од 228 000 нови инфекции за еден ден на глобално ниво. Од почетокот на пандемијата, според СЗО, заразени се над 12,5 милиони луѓе, а 561 000 умреле.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO