Фото: Роjтерс

Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст.

„Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со поддршка на многумина“, пишува Џон Траволта на Инстаграм.

Џон и Кели имаа брак цели 29 години, тие имаат две деца, а нивниот син Џет почина на 16-годишна возраст.

Сите што сакаат да ја потпомогнат дејноста на новинарскиот сајт ТАТКОВИНА како и отпочнувањето на заедничко онлајн предавање меѓу РС Македонија и Бугарија со тројца докажани новинари од двете држави може да го направат на платформата ХЕЛПКАРМА со кликнување овде
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO