Руската Црноморска флота ги следи движењата на бродовите на НАТО во Црното Море, објави руското Министерство за одбрана. Црноморската флота започна со набљудување на активностите на акцијата на НАТО силите, кои влегоа во Црното Море на 7 јули 2020 година. Станува збор за бродови миноловци на грчката, шпанската и италијанската морнарица.

Последниот пат кога руските вооружени сили ги набљудуваа активностите на НАТО во Црното Море беше на 17 јуни, кога американскиот ракетен уништувач „Портер“, кој е распореден во американската база во Шпанија, влезе во областа. Бродот е опремен со ракетен одбранбен систем и е вооружен со крстосувачки ракети Томахавк.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO