На Јутјуб каналот ʺОбнова на режимот“ се објавени две нови ауди снимки меѓу носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во изборна единица 3 Игор Јанушев и поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески.

Во разговорот се слуша како Јанушев се заканува дека ќе убиел извесни Даниела и Ратко.

ʺАбе таа Даниела и тој Ратко, жими се, слушај ми го зборот, нека помине денов утре ќе ги убијам. Вчера до 12 се расправавме со Ратко кај треба да бидат компјутерите. Он ми вика ние се договоривме, ние имаме систем сега да ни биде во ‘Борис Трајковски’. И Геле и луѓево што се, Љупка и дечково со нив од Битола, отидоа во „Борис Трајковски’’“, вели Јанушев.

Сите што сакаат да ја потпомогнат дејноста на новинарскиот сајт ТАТКОВИНА како и отпочнувањето на заедничко онлајн предавање меѓу РС Македонија и Бугарија со тројца докажани новинари од двете држави може да го направат на платформата ХЕЛПКАРМА со кликнување овде
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO