Фото: Роjтерс

Претседателот на САД Доналд Трамп, кој избегнува да се во јавноста да носи заштитна маска на лице, изјави дека ќе ја носи доколку е на затворено и со други луѓе во обид да го спречи ширењето на коронавирусот.

„Секако дека сум за маски“, изјави Трамп на телевизијата „Фокс“, додавајќи:„Ако би бил во таква ситуација, апсолутно би носел маска”.

Сепак, Трамп рече дека не смета дека носењето маски треба да се направи задолжително на национално ниво затоа што, како што додаде, “имате многу места во земјата каде што луѓето остануваат на големо растојание“.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO