Секогаш сме имале пратеници на Бранко, пратеници на Никола, пратеници на Сашо, пратеници на Али, пратеници на овој или оној… но никогаш не сме имале ПРАТЕНИЦИ НА НАРОДОТ!

Редно е македонското Собрание да биде дом на оние кои ги испратил народот… кои одлучуваат во негово име и за негов интерес! Тоа да го прават без плата, волонтерски! Да останат блиски со народот, во средините и на позициите од каде доаѓаат, пред да станат пратеници! На тој начин, секогаш ќе имаат контакт со реалноста!

Донесување на закони во точно определен ден, кога пратениците со јавен превоз ќе пристигнат во Собранието и ќе се изјаснат по предлозите! За оние кои доаѓаат од приватен сектор, дневницата ќе ја покрие државата, а оние од јавниот сектор ќе добијат само слободен ден од работа! На невработените пратеници ќе им се покријат трошоците за превоз и храна за тој ден!

Сега е последна шанса за нормална држава со народни пратеници!

🔟🖊

#ПоследнаШанса

#БогатиГраѓани

#НормалнаДржава

#СлободаСпокојСолидарност

#МакедонскиКонцепт

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO