Утрово на Јутјуб каналот “Рекет” е објавена нова аудио снимка во која се слуша разговор на Зоран Кичеец и претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

На Јутјуб се појави нов детал од разговор на Христијан Мицкоски со осудениот во случајот ʺРекетʺ Кичеец во која тој потврдува дека и Сашо Мијалков бил еден од донаторите на ВМРО-ДПМНЕ со донации од по 5 илјади евра за покривање трошоци за автобуси. Мицкоски го спомнува 2 јуни што е датумот кога тој држеше говор на опозициски митнг пред Владата во 2018 година.

“Сашо даде два пати по 5 илјади евра за автобусите за 2 јуни” вели Мицковски во разговорот.

Од објавениот рразговор не станува јасно на кој начин Мијалков ги донирал овие пари за партиските активности на ВМРО ДПМНЕ.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO