Димитар Апасиев од Левица го избегна дебатирањето со Петар Богојески од Македонски концепт. Дебатата закажана на ТВ Телма требаше да оди во живо и да ги соочи двата кандидати и нивните решенија за идниот парламентарен состав, што нудат и каква ја гледаат иднината на земјата, но очигледно Апасиев немал што да каже на тие теми.

„Апсиев избега од дебата со мене на ТВ Телма! Одиме и без плашливци… тоа нема да го спаси од обврската да одговори кој го “вработи” во СЈО на Катица Јанева?!?”, напиша Петар Богојески, носител на листа на пратеници од Македонски концепт во ИЕ 1 на својот фејсбук профил.

Инаку Апасиев се претставува за критичар на социјалните мрежи каде што нема активно опонирање на неговите ставови и каде што изборот на темите му се под контрола.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO