Фото: Роjтерс

За време на синоќешниот протест на група граѓани во Никшиќ, кои се собраа заради настаните во Будва, имаше инциденти и судири со полицијата. Немири имало и во Подгорица, а блокиран бил и патот Беране – Бијело Поље. Никшичката полиција употреби солзавец, две лица се приведени, а четворица полицајци се повредени.

„Вечерва група од околу 250 граѓани се собраа на плоштадот„Сава Ковачевиќ“ без најава и одобрение за да искажат незадоволство од настаните во Будва. Во оваа прилика, граѓаните оштетиле неколку полициски службени возила и повредени се четворица полицајци“, се вели во соопштението на Полициската управа. По неколку часа, се случи уште еден инцидент во Подгорица и полицијата повторно фрли солзавец откако собраните граѓани фрлале со камења кон полицијата.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO