Фото: Роjтерс

„Соединетите држави секако имаат опција за политика во зависност од условите, за целосна независност и отцепување од Кина. Благодарам! “ напиша американскиот претседател на Твитер.

Тој рече дека одговара на коментарите дадени од неговиот претставник за продажба, Роберт Лајтхајмер, кој води разговори за ставање крај на трговската војна со Пекинг.

Лајтхајмер изjави пред Конгресот дека Кина досега ги исполнила условите на договорот, со кој се олеснил трговскиот спор и дека одвојувањето на двата економски гиганти веќе не е можно.

„Тоа беше опција за политика пред години, но мислам дека не е политика или разумна опција во моментот“, рече Трамп.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO