Лекари од Соединетите држави и Велика Британија користат бугарска медицинска апликација, информираат од фирмата-создавач Healee – платформа за телемедицина.

Таа веќе се користи и од клиники и специјалисти во Австралија и Обединетите Арапски Емирати. Во Бугарија, апликацијата се користи од над 30.000 пациенти и скоро 1.200 лекари.

Сранува збор за платформа која обезбедува брз, безбеден и удобен начин за консултација со специјалист преку видео преглед, аудио консултација и медицинска помош преку чат. Апликацијата е бесплатна за корисници и лекари од Бугарија – пациентите плаќаат единствено на специјалистите за консултациите и услугите што ги користат.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO