Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ ќе престојува во официјална посета на Атина на 12 јуни, на разговори за билатерални и регионални прашања со грчкиот министер за надворешни работи Никос Дендијас, како и за надминување на последиците од пандемијата „ковид-19“. Министерството за надворешни работи соопшти дека Дачиќ се сретнал со грчкиот амбасадор во Белград Јоргос Диакофотакис.

Соговорниците оценија дека двете држави успеале значително да ги ублажат последиците од пандемијата „ковид-19“ со навремени мерки и одлучувачка политика и оти српските туристи ќе летуваат во Грција и оваа година.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO