Фото: Роjтерс

Ричард Гренел официјално поднесе оставка од функцијата во Стејт департмент.

Тој синоќа на Инстаграм напиша дека американскиот претседател Доналд Трамп во претседателскиот кабинет му врачил подарок.

Гренел неодамна го напушти амбасадорското место во Берлин, а неговиот портпарол тогаш изјави дека тој ќе остане специјален пратеник на американскиот претседател во Дијалогот Белград – Приштина.

Американските медиуми претходно  објавија дека Гренел ќе се вклучи во медиумскиот тим на Трамп за избири, но тој ги демантираше таквите наводи.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO