Фото: Роjтерс

Смртните случаи од ʺКовид-19“ во Италија се зголемија денес со 60 наспроти 75 ден порано, соопштија местните власти, цитирани од Ројтерс.

Бројот на ново заразени во последните 24 часа е 178, во споредба со 355 во недела.

Вкупниот број на жртвите на заболувањето во земјата е 33.475 – Италија е трета по овој показател во светот по САД и Велика Британија.

Потврдените случаи на коронавирус се 233.119 – 6-то место на глобално ниво по САД, Русија, Бразил, Шпанија и Велика Британија.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO