Фото: Роjтерс

Државните службеници денес се вратија на работа во Иран, а претседателот Хасан Рохани кажа дека џамиите низ целата земја ќе ги отворат своите врати за верниците, пренесе Ројтерс.

Покрај тоа, работното време на трговските центри, кои до сега имаа право да работат само до 18 часот, ќе бидат продолжено.

Началникот на оперативниот штаб за борба со заразата, Алиреза Зали, изјави на државната телевизија дека намалувањето на ограничувањата треба да биде придружено со постриктно почитување на мерките за безбедност.

Од вчера, во Иран се пријавени вкупно 146,000 нови инфекции со коронавирус и 7.677 смртни случаи.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO