Фото: Роjтерс

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека во случај на втор бран на пандемија на коронавирус нема да воведе карантин и да ја затвори земјата.

„Немаме намера да го гаснеме пожарот, нема да ја затвориме земјата“, рече Трамп, осврнувајќи се на можниот втор бран на пандемијата, за време на посетата на фабриката „Форд“ во Мичиген.

Изјавата доаѓа во исто време со олеснување на рестриктивните мерки преземени од 50 американски држави, меѓу кои оние со републиканско раководство вршат притисок за што побрзо враќање на земјата во нормален тек, додека оние со демократско раководство бараат поголема претпазливост во намалувањето на ограничувањата.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO