ВМРО-ДПМНЕ го тресат скандали и тоа е една од причините зошто не сакаат избори, порача портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов во вечерашното издание во „Само вистина“ на ТВ Канал 5.

За него, поради здравјето на граѓаните е важно да се оди на избори и не само поради тоа, туку и поради економијата, демократија и функционирањето на институциите.

„ВМРО-ДПМНЕ го тресат скандали, а тоа се со вработениот во Министерството за земјоделие фатен со бележни пари примени како мито и скандалот со социјалниот работник во Центарот за дневен престој за децата со посебни потреби кој барал сексуални услуги за „завршување услуга“. Тоа се само една од причините зошто тие бегаат од избори“, објави Костадинов.

Наќе Чулев организира хајки и малтретира млади волонтери за да ги затскрие овие скандали, рече Костадинов.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO