Фото: Роjтерс

Д-р Антони Фаучи од Националниот институт за алергија и инфективни болести изјави за National Public Radio (NPR) дека е „можно“ САД да располагаат со вакцина против КОВИД-19 во декември оваа година.

И покрај тоа, една од најистакнатите фигури во оперативната коронавирусната група во Белата куќа додаде дека не може да се дадат никакви ветувања за ова прашање. Фаучи исто така одбележа дека откако ќе биде достапна вакцината, не значи дека ќе биде целосно ефикасна.

Лекарот продолжува да инсистира дека вакцината треба да се даде на пошироката јавност дури откако научниците ја сметаат за целосно безбедна.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO