Фото: Роjтерс

Само 40% од Русите се подготвени да одат на одмор во текот на летото, останатите или воопшто не планираат, или во моментов не работат и планираат да ги посветат летните месеци за да најдат работа, според истражувањето на социолозите.

Околу 27% од испитаниците рекле дека генерално се плашат од долгите патувања по карантинот, а 8% од испитаниците не биле подготвени да патуваат во странство барем една година по завршувањето на пандемијата бидејќи се плашеле. 13% од испитаниците кои генерално се подготвени за одмор во текот на летото, велат дека во моментот немаат пари за патување во странство.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO