На „Тајмс Сквер“ во Нјујорк се појави „Часовник на смртта на Трамп“, покажувајќи го бројот на смртни случаи на коронавирус во САД. Авторот го обвинува претседателот Трамп за „неактивност“.

Часовникот на смртта е создаден од режисерот Евгениј Јарецки и е поставен на покривот на зградата на Тајмс Сквер.

На веб-страницата со истото име се вели дека Трамп одбил да стори нешто по прашањето на коронавирусот до 16 март. Епидемиолозите рекли дека 60% од луѓето би избегнале смрт ако се преземат превентивни мерки само една недела порано.

Повеќе од 80.000 луѓе починале од ХОВИД-19 во Соединетите држави.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO