Нека уметноста биде контра-вирус и нè направи подобри, вели професорот Виктор Чучков, кој им посвети песна на бугарските лекари.

„Со музика би сакал да вметнам малку оптимизам и да изразам воодушевување за нашите лекари, нашите неверојатни лекари кои ги ризикуваат своите животи за нас! И на сите оние кои остануваат дома им помагаат на лекарите. Дозволете уметноста да биде контра-вирус и да нè направи подобри“, вели професорот.

Песната носи наслов „Чувство за Бугарија“, а идејата и изведбата на пијаното се на проф. Чучков, кој е светски познат уметник. Неговата фамилија се потомци на штипскиот војвода Ефрем Чучков, а синовите имаат филмска продукција и се наградувани во Македонија.


 

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO