Рома не е подготвена да ја плати сумата од 22 милиони фунти што ја бара Арсенал за плејмејкерот Хенрих Мхитарјан. Ерменецот оваа сезона игра позајмен во италијанскиот клуб.

Тој меѓутоа повеќе се лекува отколку што игра и се појави само осум пати во почетниот состав во натпреварите во Серија А.И покрај тоа што тренерот на Рома, Пауло Фонсека ја пофали играта на Мхитарјан, челниците на волците веруваат дека Арсенал сака премногу пари за 31-годишен фудбалер. Моментно Рома е рангирана на петтото место на табелата. Без влегување во Лигата на шампионите и во услови на криза предизвикана од пандемијата од коронавирус, римскиот клуб не може да си дозволи постојан трансфер на Мхитарјан. Единствената опција е Рома да преговара со „топџиите“ за преотстапување на играчот и за следната сезона.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO