Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде во сила сѐ до следниот понеделник.

Минатата недела со одлука на Регулаторна, цената на бензините се намали за половина денар, а дизелот поевтини за еден денар по литар.

Новиот ценовник се оечкува да биде соопштен околу 12:00 часот.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO