Престојот на Пол Погба во амбуланта го направил помотивиран и решен да успее при неговото враќање по повредата на стапалото, откри самиот играч од средниот ред на Манчестер Јунајтед.

Проблемите со повредите оваа сезона го ограничија светскиот шампион во Франција на само осум натпревари на сите турнири, но тој беше подготвен да се врати пред да се запре професионалниот фудбал во Англија поради пандемијата на КОВИД-19. ʺНа почетокот се разочарав, проблемите ми немаа крај. Сега сум многу блиску до враќање, така што единственото на кое мислам, е точно тоа – да тренирам повторно со соиграчите. Мислиш негативно, но никогаш не сум имал слична повреда во кариерата, така што секогаш го прифаќам позитивно. Ме тера да се чувствувам уште погладен за успеси кога ќе се вратам на теренот “, започна тој.

Францускиот репрезентативец претрпе повреда на стапалото во август, што се влоши кога се обиде да се врати целосно. „Не бев целосно опоравен, коските се зголемија и чувствував дека повторно има проблем откако играв против Ватфорд и Њукасл“. Потоа, Погба беше подложен на операција во јануари и сега нема трпение се врати. „Затоа, морав да се подложам на операција и сега сум тука. Не чувствувам ништо и се надевам дека наскоро ќе се вратам на теренот “, заврши тој.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO