Раководството на Реал Мадрид во текот на летниот преоден рок ќе се обиде да го привлече напаѓачот на Борусија Дортмунд Елинг Холанд. 19-годишниот Норвежанец е главна цел на ʺКралскиот клубʺ.

Според „Марка“, Реал може да го вклучи во зделката напаѓачот Лука Јовиќ, кој се префрли на ʺСантијаго Бернабеу“ од Ајнтрахт Франкфурт во летото 2019 година. Холанд стана играч на Борусија Дортмунд во јануари. На 11 натпревари со екипата на германскиот тим тој постигна 12 голови и асистираше за два. Претходно имаше соопштенија, дека поради нарушување на правилата за карантин, Реал ќе се обиде да го продаде Јовиќ. Во март, 22-годишниот фудбалер се врати од Шпанија во Србија, игнорирајќи ја потребата да се изолира две недели во Мадрид.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO